Zakończyły się otwarte szkolenia z cyklu „Spotkania z Ogrodem” w okręgu lubelskim
Dodane przez pkelublin dnia Marzec 06 2017 13:24:24
Dobiegł końca, organizowany co roku w Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Lublinie we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Środkowo-Wschodni, cykl otwartych wykładów dla działkowców i miłośników ogrodnictwa działkowego

Tym razem podczas czterech spotkań (2, 9, 16 i 23 luty br.), prowadzonych przez specjalistę ds. ogrodnictwa dr inż. Annę Ewę Michowską, udało się przekazać ogromną porcję wiedzy na temat możliwości ograniczenia stosowania chemicznej ochrony roślin na rzecz wykorzystania proekologicznych metod uprawy roślin ogrodniczych.
Rozszerzona zawartość newsa
Dobiegł końca, organizowany co roku w Okręgu Polskiego Związku Działkowców w Lublinie we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym Okręg Środkowo-Wschodni, cykl otwartych wykładów dla działkowców i miłośników ogrodnictwa działkowego.Tym razem podczas czterech spotkań, prowadzonych przez specjalistę ds. ogrodnictwa dr inż. Annę Ewę Michowską, udało się przekazać ogromną porcję wiedzy na temat możliwości ograniczenia stosowania chemicznej ochrony roślin na rzecz wykorzystania proekologicznych metod uprawy roślin ogrodniczych.

Uczestnicy szkoleń dowiedzieli się m.in. dlaczego warto stosować mikoryzę? Jak dobierać odmiany krzewów owocowych i które z nich są mało podatne na czynniki chorobotwórcze. Czy można chronić rośliny tylko naturalnie? Które mniej znane warto uprawiać w ogrodzie? Jakie są zalety uprawy współrzędnej? oraz jak zaprojektować działkę dla rodziny z dziećmi?

Celem corocznych szkoleń, jest promowanie ogrodnictwa działkowego, jako formy aktywnego spędzania czasu. Szkolenia mają również na celu popularyzację pracy w ogrodzie i jej korzystnego wpływu na zdrowie działkowców. Ważnym zadaniem dla osoby prowadzącej wykłady jest kształtowanie światopoglądu na temat zdrowego trybu życia poprzez spędzanie czasu wśród zieleni i podtrzymywanie więzi z przyrodą.