Polski Klub Ekologiczny Okręg Środkowo-Wschodni
Polski Klub Ekologiczny Okręg Środkowo-Wschodni
Grudzień 19 2018 00:40:21
Nawigacja
Strona Główna
O nas
Zarząd
Statut
Publikacje
Galeria
Archiwum
Linki
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 9
Najnowszy Użytkownik: Dougsaw
Adres/Kontakt
20-207 Lublin
ul.Turystyczna 44
tel. kom. 506 693 379
e-mail: pke-lublin@wp.pl


 
Współpraca
 

   

    

    

  
O nas

Polski Klub Ekologiczny Okręg Środkowo-Wschodni
Polski Klub Ekologiczny jest ogólnopolską organizacją pozarządową. Od 1980 roku prowadzi działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju jako podstawy polityki społeczno-gospodarczej Polski. Wspiera wszelkie działania służące przywracaniu równowagi ekologicznej w środowisku przyrodniczym, czystości biosfery, ochronie krajobrazu naturalnego i kulturowego oraz zdrowiu obywateli. PKE uczestniczy w międzynarodowym ruchu ekologicznym i jest członkiem kilku znanych organizacji międzynarodowych.

Powyższe przesłanki programowe są również przedmiotem działalności Polskiego Klubu Ekologicznego Okręg Środkowo-Wschodni, który ponadto jest pozarządową organizacją pożytku publicznego. Zrzesza on uznanych pracowników nauki i praktyków zasłużonych w ochronie środowiska, ze środowisk inżynierskich i humanistycznych województwa lubelskiego. Działalność jego koncentruje się wokół poprawy środowiska naturalnego i przeciwdziałaniu powstawaniu na jego obszarze nowych źródeł zagrożeń.

W ramach Okręgu działają zespoły problemowe zajmujące się m.in. ochroną przyrody w europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000, edukacją ekologiczną, gospodarką wodną oraz gospodarką odpadami komunalnymi i przemysłowymi. W zainteresowaniu Klubu leży również zrównoważony transport, ochrona klimatu, energia odnawialna i rolnictwo ekologiczne.

Powyższe zagadnienia były przedmiotem organizowanych przez PKE Okręg Środkowo-Wschodni i jego koła sympozjów, konferencji i spotkań przy współpracy z lubelskim środowiskiem naukowym i puławskim Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Klub w ramach podejmowanych interwencji pod adresem władz państwowych i samorządowych złożył szereg opinii i wniosków dotyczących lokalizacji na terenie województwa inwestycji w zakresie ich negatywnego wpływu na środowisko i zdrowie mieszkańców - po uwzględnieniu lokalnych warunków środowiskowych i zagrożeń powodowanych planowanymi inwestycjami.

Klub wspiera również inicjatywy społeczności lokalnych. W ramach współpracy z wojewódzkimi władzami państwowymi i samorządowymi, obok uczestnictwa w organizowanych przez nie konferencjach, Klub bierze udział w konsultacjach dokumentów strategiczno-państwowych na szczeblu regionalnym, w ramach opracowywanych planach rozwojowych, m.in. na lata 2007-2015.

Jednym z ważnych celów strategicznych Klubu jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez edukacje ekologiczną, kształtowanie pośrodowiskowych postaw i wartości. W tym zakresie Klub współpracuje z organizacjami pozarządowymi, upowszechnia własne publikacje, ulotki, plakaty i filmy. Koła PKE włączają się również w ogólnopolskie akcje, m.in. „Święto niezapominajki”, „Sprzątanie świata", „Niedziela bez samochodu" i „Ochrona klimatu".

adres: ul.Turystyczna 44, 20-207 Lublin
e-mail: pke-lublin@wp.pl
tel. kom. 506 693 379
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Województwo lubelskie
 

  
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie